FAQ

Automatická aktualizace OTA
Model Accent Neon má automatickou aktualizaci OTA. Díky tomu se nemusíte starat o nejaktuálnější SW ve svém telefonu. Aktualizaci stačí jen potvrdit a vše ostatní se provede samo.

• Nefunguje mi mini selfie tyč Accent
Záleží jakou máte verzi Androdu. Na většině telefonů, včetně íPhone a Windows Phone selfie tyč funguje. Doporučujeme instalovat aplikaci SelfiShop Camera. SW je zdarma a máme vyzkoušeno, že selfie tyč sním funguje bez problémů.

Zhoršená kvalita hudby ve sluchátkách u telefonu Pearl
Některá sluchátka telefon Pearl nemusí podporovat. Zvuk je z nich bez basů nebo naopak výšek. Přiložená sluchátka fungují. Problém je v typu konektoru, který nepodporuje všechna sluchátka a lze ho řešit redukcí nebo jinými sluchátky.

• Nefunguje mi světelný senzor
Sundejte „přepravní“ krycí fólii. Občas zasahuje přes senzor. V balení je jedna náhradní, která do senzoru nezasahuje.

• Telefon mi hlásí neaktuální aplikace
Pro plnohodnotné používání telefonu je vhodné mí založený Google účet. Založení účtu trvá jen chvilku a je bezplatné.  

• Chybně se mi načítají mapy (navigace)
Založte si Google účet a mapy si zaktualizujte. Založení účtu trvá jen chvilku a je bezplatné.

• Je potřeba naformátovat baterii?
Ne, není to potřeba. Tento typ baterie úplné nabytí a vybití nepotřebuje, nic méně plné kapacity a funkce baterie dosáhnete cca po několika týdnech používání.
Pro delší výdrž baterie nemějte stále  zapnuté bluetooth a wifi.

• Telefon se mi zpomaluje nebo se na chvilku zasekne.
Chytré telefony jsou jako počítač a tak mu propívá jejich restart. Vypněte a zapněte (restartujte) svůj telefon jednou týdně, vyčistí se jeho paměť a zrychlí se.

• Co to je NFC?
Jedná se o zkratku slov Near field communication, tedy ve volném překladu „blízká komunikace“. Je-li zařízení vybavené funkcí NFC (telefon a reproduktor nebo sluchátko), pak je stačí k sobě přiblížit a dojde k automatickému spárování. Stejnou funkci má i reproduktor Accent Sound 30.
 
Typ displeje IPS
Je to vlastnost displejů mobilních telefonů a tabletů, který umožňuje dívat se na něj i z větších pozorovacích úhlů při zachování věrnosti barev. Při dotyku nezůstává na displeji „grafická stopa“ a mají rychlejší odezvu.
Telefony Accent jsou displeji IPS vybaveny.

• Vytvoření screenshotu displeje
Screenshot je vytvoření „fotografie“ displeje mobilního telefonu. Dle typu telefonu a verze OS Android lze fotografii vytvořit několika způsoby: tlačítko vypnutí + zvýšení / snížení hlasitosti, tlačítko vypnutí + tlačítko Home, tlačítko Home + tlačítko pro přehled aplikací, tlačítko Home + tlačítko zpět. O modelů Accent funguje kombinace tlačítek vypnutí + snížení hlasitosti. Obrázek se Vám standardně uloží do vaší galerie.

Dlouhé ostření fotoaparátu
Lepší mobilní telefony v sobě mají i možnost ostření a to nejen na střed, ale kliknutí na místo na displeji lze ostřit na vybrané místo. Fotoaparát tak chvíli přemýšlí, než fotografii pořídí. Spolu se spojením výběru režimu focení (sport, noc, sníh podobně) lze focení urychlit. A500 vám nabízí i funkci focení při natáčení videa. Stačí se jen v průběhu natáčení dotknout displeje a snímek je pořízen.
 
• DUAL sim
Jedná se možnost vložení dvou sim karet do telefonu. Lze tak mít služební a soukromé číslo stéle u sebe bez nutnosti dvou telefonů. U telefonu Accent, které jsou všechny DUAL sim, vidíte zda vám někdo volá na služební nebo soukromé číslo a stejně tak máte možnost volby jedno nebo druhé sim při volání nebo odeslání sms. Telefon funguje i s jednou sim kartou, nebo lze jedno z čísel vypnout, například nezadáním PINu, protože PIN má každá sim vlastní.
 
• Co to je Phablet?
Na první pohled se jedná o klasický tablet, ale lze do něj vložit sim kartu a volat a připojovat se k internetu jako přes klasický mobilní telefon. Kombinuje tady výhody tabletu, kdy máte po ruce Váš email, vyhledávání na internetu nebo cloudové uložiště, ale současně máte možnost volat a psát sms. Model Accent Eagle 7 3G právě takové zařízení je a na víc je DUAL sim, tedy na dvě simkarty.   
 
• Cloudové uložiště
Máme stále větší potřebu mít k dispozici naše pracovní i soukromé dokumenty a fotografie k dispozici kdekoliv a kdykoliv, nic méně počítač je v kanceláři nebo doma. I tak se ale máte díky uložení těchto dokumentů na tak zvaném cloudové uložiště dostat. Cloud (anglicky mrak) je virtuální prostor, který si vytvoříte registrací (například účet Google Vám ho nabídne – aplikaci Google disk) do kterého můžete zdarma ukládat vaše dokumenty, fotky a videa do celkové kapacity uložiště 15GB, dále jek služba zpoplatněna. Ze svého telefonu, tabletu, notebooku lze pak k dokumentům přistupovat kdekoliv a kdykoliv. Díky tomu, že zařízení Accent fungují na platformě Android (výrobce Google) a pro správnou funkci telefonu je potřeba registraci provést, máte tak možnost toto uložiště pod svým účtem využívat.

• Záruční oprava
V případě závady na Vašem zařízení v době dvouleté prodejní záruky, lze zařízení poslat do servisu prodejce nebo přímo distributorovi. Závada je posouzena a je-li v souladu se záručními podmínkami, je bezplatně opravena. Pokud je servis v ČR, třeba jako na Accent (což není u některých značek standard), je oprava provedena rychle a vy na telefon nemusíte dlouho čekat. I to patří ke kvalitě značky.

• Zobrazení fotky volajícího
Rychlá identifikace příchozího volání je fajn a dnešní chytré telefony tuto funkci umožňují. Pro tuto funkci je potřeba mít telefonní seznam nakopírovaný uvnitř telefonu, protože většinou tato funkce nefunguje, pokud máte čísla na simkartě. Přiřazení pak můžete nastavit přes ikonu Galerie, vyberete obrázek nebo fotografii a přes Volby vyberete Nastavit fotografii jako…
Modely Accent podporují zobrazení fotografie volajícího již v základu. Pokud chcete další jiná zobrazení nebo funkce pro příchozí volání, můžete využít mnoho aplikací na Obchod Play.

 
• Přiřazení vyzváněcího tónu k uživateli
Stejně jako lze přiřadit ke kontaktu fotografii pro rychlejší identifikaci, lze přiřadit i výchozí vyzváněcí tón. Opět je nutné mít kontakty v telefonu a následně stačí jít do ikony Hudba, vybrat melodii, podržet na ní prst a ze seznamu vybrat položku Přiřadit jako…
Modely Accent podporují přiřazení tónu pro jednotlivce nebo skupinu volajících. Pokud chcete další melodie, stáhněte si přes Obchod Play například aplikaci Zedge, kde je mnoho tapet, vyzváněcích tónů.

• Zahřívání zařízení
Při nabíjení telefonu nebo tabletu může docházet k jeho zahřívání a to i nabíječky. Pokud to jde používejte jen přiložené originální nabíječky a USB kabelu.
Například normální nabíječkou pro mobilní telefon není možné nabít tablet TB 880, TB890 TB900. Tablet se zahřeje, ale nenabije se.

Zpracovávám...